Zakończenie r.szk. 2016/17

24 czerwiec 2017 Przez A. Szypuła W Aktualności

Drodzy Uczniowie, otrzymaliście świadectwa ukończenia gimnazjum, na które pracowaliście systematycznie przez cały kończący się rok szkolny, ale też właściwie przez trzy lata. Bez względu na wyniki, jakie osiągnęliście, wszyscy świętujecie. Uczniowie klas drugich i pierwszych otrzymali świadectwa promocyjne. Wasze wszystkie, nawet najmniejsze sukcesy przynoszą wielką radość nauczycielom i rodzicom, którzy każdego dnia starali się Wam pomagać i wspierać Waszą edukację.

Zapamiętamy ten szczególny okres trzech lat spędzonych z Wami. Na długo w naszej pamięci pozostaną choćby występy szkolnych aktorów i chórzystów: Justyny, Dominiki, Gosi, Joli, Natalii, Agnieszki, Dominiki, Kasi, Magdy, Julki, Wiolki. A powodów do dumy dostarczali także nasi sportowcy, którzy zostali najwszechstronniejszymi sportowcami Gminy Hażlach: Dawid i Sandra, laureaci i uczestnicy wszystkich konkursów, a także uczniowie, którzy z każdym rokiem osiągali indywidualny postęp edukacyjny. Chcielibyśmy, żebyście wszyscy ten czas dobrze zapamiętali, żebyście uśmiechali się zawsze, kiedy będziecie wspominać tę szkołę.
Z każdym rokiem stawaliście się mądrzejsi, bo nabywaliście nową wiedzę, ale też zyskiwaliście inną mądrość – równie cenną – życiową. A ta oznacza ponoszenie odpowiedzialności za własne decyzje i wybory oraz nabywanie umiejętności słuchania wszystkich, którzy chcą Wam pomóc, a nade wszystko okazywanie szacunku innym. O takich uczniach myślę, kiedy mówię Absolwenci Gimnazjum w Kończycach Wielkich.
Oczywiście, to od Was zależy, w jaki sposób wykorzystacie te doświadczenia i wiedzę. Wierzymy głęboko, że potraficie już trafnie zainwestować swój czas i dokonać słusznych wyborów. Dzień dzisiejszy to też moment szczególny, ponieważ żegnamy ostatnich absolwentów Gimnazjum im. Gabrieli hr. Thun – Hohenstein. Pamiętamy pierwsze dni tego gimnazjum. Od tamtego czasu przez osiemnaście lat uczyliśmy naszych uczniów, stawialiśmy sobie różne cele, realizowaliśmy wytyczone zadania, rozwijaliśmy swoje pasje. Zobaczcie, osiągnęliśmy pełnoletność i tak samo jak Wy, drodzy uczniowie, my też z uczniami klas pierwszych i drugich będziemy oswajać się z nową rzeczywistością. Tym bardziej życzę Wam, żeby Wasza rzeczywistość zaskoczyła Was pozytywnie i zachęciła do dalszego kształcenia, zdobywania nowych umiejętności i w końcu zakończyła się sukcesami.
Dziękujemy również tym, którzy nie są bohaterami spektakularnych szkolnych wydarzeń, ale cichutko i skromnie pracowali bardzo ciężko na swoje  oceny. To też Wasz wielki sukces, którego Wam gratulujemy.
Szanowni Nauczyciele, każdego dnia staraliście się rzetelnie wykonywać swoje obowiązki, troszczyliście się o skuteczność nauczania i wychowania naszej młodzieży, co skutkuje wysokimi wynikami w nauce i na egzaminie. Niejednokrotnie, borykaliście się z trudnościami wychowawczymi, ale dzięki Waszej odpowiedzialności wiele z tych problemów udało się rozwiązać w sposób szybki i zdecydowany. Za ten trud i za wspaniałą atmosferę, chciałabym serdecznie podziękować i życzyć wytrwałości w kolejnych latach pracy z młodzieżą. Dziękuję Wam za 11 lat owocnej współpracy. Tyle lat to kawał mojego życia, ale jest to absolutnie najlepiej wykorzystany czas w atmosferze profesjonalizmu i zrozumienia.
Drodzy Rodzice, nie sposób wyobrazić sobie współczesnej szkoły bez Waszej obecności. Wspólnie zrealizowaliśmy wiele zadań, które postawiliśmy sobie na początku każdego roku szkolnego. Państwa zaangażowanie i udział w życiu szkoły były niezwykle ważne dla całej naszej społeczności. Cieszymy się, że jesteście Państwo z nami nie tylko od święta i dziękujemy za zaufanie, jakim nas Państwo darzycie. Jednocześnie gratuluję sukcesów Waszych dzieci, nawet tych najmniejszych.
Za wszelkie przejawy życzliwości, za pomoc, dobre słowo najserdeczniej dziś dziękuję wszystkim, z którymi miałam zaszczyt pracować, jako dyrektor i nie tylko, których miałam zaszczyt uczyć i wszystkim tym, którym to gimnazjum leżało głęboko w sercu.
Gratulując raz jeszcze, życzę sukcesów i gorącego lata oraz odpoczynkuCool

Czytany 123 razy Ostatnio zmieniany sobota, 24 czerwiec 2017 21:21
Jesteś tutaj: Home Aktualności Zakończenie r.szk. 2016/17