29 październik 2016 W Aktualności

Za nami kolejna wycieczka, związana z realizacją projektu "Bezpieczna i przyjazna szkoła. Wybierz mądrze - bądź szczęśliwy". Tym razem zwiedziliśmy naszą stolicę. W czwartkowy poranek wyruszyliśmy autobusem do Warszawy, gdzie spędziliśmy dwa pełne wrażeń dni. Zwiedzanie zaczęliśmy od zachwycającego Pałacu w Wilanowie, miejsca, w którym zatrzymał się czas. 

24 październik 2016 W Aktualności

Ratujmy nasze dzieci!
Pracownicy naszego Gimnazjum zapraszają Rodziców wszystkich uczniów, szczególnie klas szóstych szkół podstawowych oraz klas pierwszych gimnazjum na manifestację do Warszawy. Manifestacja jest żądaniem  wycofania się z przeprowadzenia reformy edukacji.

22 październik 2016 W Aktualności

W ramach realizacji programu "Bezpieczna i przyjazna szkoła" pojechaliśmy dzisiaj na wycieczkę górską na Magurkę Wilkowicką. Trasę, której przejście powinno nam zająć godzinę, pokonaliśmy w 40 minut. Podczas naszej wyprawy podziwialiśmy widoki prawdziwej "złotej, polskiej jesieni" oraz zbieraliśmy grzyby. Zebraliśmy ich tyle, że starczyłoby na ugotowanie zupy grzybowejSurprised. Wycieczka była naprawdę udana, więc z niecierpliwością czekamy na kolejne! Laughing

14 październik 2016 W Aktualności

My, nauczyciele chcielibyśmy przedstawić planowaną reformę szkolnictwa z perspektywy małego, wiejskiego gimnazjum leżącego na Śląsku Cieszyńskim w Kończycach Wielkich. Początki tworzenia szkoły w 1999r. były trudne.

13 październik 2016 W Aktualności

Przed nami kolejny Dzień Edukacji Narodowej – święto każdego nauczyciela i każdego ucznia. Z tej okazji spotkaliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, aby wspólnie cieszyć się tą wielką uroczystością. Pierwszoklasiści zostali pasowani na członków naszego gimnazjum, a Samorząd Uczniowski i kl. 3b przygotowały zabawy i niespodzianki.

13 październik 2016 W Aktualności

Dzisiaj, 13 października, odbyły się zawody szachowe.  Tegoroczne rozgrywki wyglądały nieco inaczej niż w poprzednich latach. Szachiści mieli do rozegrania po trzy partie na stanowisku, które wybrali na początku. Nasza drużyna: Szymon Pawłowski, Dawid Tomica, Sandra Wiecheć i Klaudyna Handzel była bezkonkurencyjna. Zawodnicy wywalczyli pierwsze miejsce. Gratulujemy im i trzymamy za nich kciuki, bo 19 października czekają ich już następne rozgrywki Laughing

12 październik 2016 W Aktualności

Kochani Rodzice! Ratujmy nasze dzieci!
Jeśli bliska jest Wam przyszłość wszystkich polskich dzieci, proszę o czynny udział we wszelkich aktach protestu, rozpowszechnieniu tego listu oraz o udostępnianie na stronach, np. FB informacji o bezsensownej reformie edukacji, która zakłada zarówno likwidację gimnazjum, ale również nierówne szanse edukacyjne dla kolejnych roczników.

11 październik 2016 W Aktualności

Gimnazjum im. Gabrieli hr. Thun – Hohenstein w Kończycach Wielkich uzyskało wsparcie z budżetu państwa w ramach rządowego programu "Bezpieczna i przyjazna szkoła".

11 październik 2016 W Aktualności

Jak polubić historię? Jak połączyć naukę  ze śmiechem? To najlepiej wiedzą dwaj goście, którzy jak co roku nas dziś odwiedzili. Przybliżyli nam czasy pierwszego rozbioru Polski, a robili to w tak ciekawy i zabawny sposób, wykorzystując ówczesną broń i stroje, że nie mogliśmy się przy nich nudzić. Ochotnicy wcielali się również w postacie historyczne, m.in. w Napoleona BonaparteLaughing Nie możemy się doczekać następnej takiej lekcji.

04 październik 2016 W Aktualności

Za nami pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Czytelników. Cykl comiesięcznych spotkań rozpoczęliśmy od podzielenia się wrażeniami po lekturze Barbary Kosmowskiej pt. „Buba”.

Strona 1 z 2