22 grudzień 2016 W Aktualności

Na ten szczególny Świąteczny czas, życzymy Wszystkim
by pokój gościł w sercach,
by uśmiech rozjaśniał twarz,
by nadzieja towarzyszyła codzienności,
by miłość była sposobem na życie
i by radość płynąc z Bożego Narodzenia, mogła napełniać każdą sferę życia.
 
Społeczność Gimnazjum im. Gabrieli hr. Thun - Hohenstein w Kończycach Wielkich

22 grudzień 2016 W Aktualności

U nas w szkole już świąteczna atmosfera. Wszyscy pięknie ubrani, uśmiechnięci, na stołach ciasteczka, mandarynki i bożonarodzeniowe świece. W tle kolędy, życzenia świąteczne i opłatki…

22 grudzień 2016 W Aktualności

Bożonarodzeniowy turniej, zorganizowany przez klasę 2c, był dla wszystkich uczniów i nauczycieli doskonałą zabawą. Konkurs kolęd, krzyżówki i konkurencje sportowe wygrała klasa 2a. Gratulujemy!

21 grudzień 2016 W Aktualności

W ramach dzisiejszej lekcji  wychowawczej mieliśmy okazję uczestniczyć w żywej lekcji biologii. Zobaczyć, dotknąć, sprawdzić – tak zapoznawaliśmy się ze światem owadów.

19 grudzień 2016 W Aktualności

„.. by mieć wpływ na swoje życie…” – to jedna z wielu myśli przewodnich dzisiejszego spotkania z ojcem Łukaszem. Mówił on o problemach dzisiejszej młodzieży, przytaczając również wiele historii. Aby było ciekawiej, nasz gość urozmaicił spotkanie śpiewając piosenki, które sam napisał. Z pewnością ta wizyta dobrze wpłynęła na uczniów naszej szkołyLaughing

16 grudzień 2016 W Aktualności

Profilaktyka  w naszej szkole nadal trwa. Dzisiaj gimnazjaliści uzyskali informacje na temat odpowiedzialności karnej nieletnich oraz jak działa prawo karne w stosunku do każdego obywatela. Pomimo że zagadnienie było bardzo trudne, słuchacze wykazali duże zainteresowanie.

16 grudzień 2016 W Aktualności

Dzisiaj uczniowie klas 1a, 2a, 2c i 3b byli w teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie na musicalu pt. „Domek z kart”. Został on wyreżyserowany i zagrany pod kierunkiem p. Izabeli Tymich przez taneczną grupę PeDeBe.

14 grudzień 2016 W Aktualności

„Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni…”
Kultywując tradycję i podążając śladami Gabrieli hr. Thun – Hohenstein, dzisiaj w naszej szkole odbyła się premiera przygotowanego przez uczniów spektaklu pt. „Oskar i pani Róża”. Przedstawienie opowiadało historię Oskara, chłopca chorującego na raka i jego ostatnich dniach życia w szpitalu, które spędził z ciocią Różą – starszą wolontariuszką.

14 grudzień 2016 W Aktualności

Na dzisiejszym spotkaniu z aktorami, które miało miejsce w naszej szkole, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, dotyczących kulturalnego zachowania. Jak powinniśmy się witać? Kiedy mają pierwszeństwo kobiety, a kiedy mężczyźni? Kto pierwszy mówi dzień dobry? – oto jedno z wielu pytań, na które uzyskaliśmy odpowiedzi. Ta lekcja na pewno przyda się niejednemu z nasLaughing

13 grudzień 2016 W Aktualności

Na naszym drugim spotkaniu uznaliśmy, że książka Doroty Kassjanowicz pt. "Cześć, wilki" jest książką ciekawą, jednak adresowaną do młodszego czytelnika niż gimnazjaliści.
Następną naszą lekturą są "Papierowe miasta" Johna Greena. Spotkanie odbędzie się po feriach zimowych, na początku lutego.

Strona 1 z 2