26 kwiecień 2017 W Aktualności

W ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie uczniowie klas trzecich uczestniczyli dzisiaj w posiedzeniu Rady Gminy Hażlach. Mogliśmy bezpośrednio zapoznać się z pracą władz lokalnych oraz dowiedzieć się o kilku problemach z jakimi mają do czynienia. Dziękujemy za umożliwienie nam udziału w sesji.

26 kwiecień 2017 W Aktualności

Muzeum Historii Żydów w Polsce POLIN organizuje 19 kwietnia coroczną akcję społeczno – edukacyjną Żonkil.
Dlaczego 19 kwietnia?
Ponieważ 19 kwietnia 1943r wybuchło w warszawskim getcie powstanie.

25 kwiecień 2017 W Aktualności

Tradycją naszej szkoły jest coroczny konkurs geograficzny z okazji Dnia Ziemi. Dwuosobowe drużyny z poszczególnych klas zmagały się w kategoriach astronomii oraz geografii fizycznej. Bezkonkurencyjne okazały się dziewczyny z kl. 3b: Natalia Jamroz i Dominika Lelakowska z ilością punktów 28. Drugie miejsce zajęła drużyna z kl. 2b: Nikola Bajger i Weronika Wielgosz (23,5p), a trzecie miejsce kl. 2a: Sebastian Parchański i Andrzej Witoszek (23p). Gratulujemy!Laughing

25 kwiecień 2017 W Aktualności

„Obudź się, możesz więcej” – oto motto spotkania z ks. Łukaszem Buksą, które po raz kolejny odbyło się dzisiaj w naszej szkole. „Celem akcji jest zmobilizowanie i pobudzenie młodzieży do działania. Odciągnięcie sprzed monitorów i zachęcenie do tego, żeby nie marnowali życia zamykając się w czterech ścianach, ale poszukiwali nowych inspiracji, wykorzystując dary, które otrzymali od Stwórcy” (www.buksalukasz.pl)

12 kwiecień 2017 W Aktualności

Z okazji Świąt Wielkanocnych, jako społeczność Gimnazjum życzymy:
- pokoju, pomimo burz i zawirowań wokoło;
- nadziei, pomimo nieraz trudnych sytuacji;
- radości płynącej z wnętrza;
- miłości, która wszystko zakrywa;
- dobrych decyzji, pomimo pozornego braku rozwiązań.

12 kwiecień 2017 W Aktualności

Ile cegieł nosisz w swoim plecaku? Jak wiele odcieni szarości dominuje w Twoim życiu? Czy to, jak jest, sprawia, że czujesz się szczęśliwy, bezpieczny, żyjesz nadzieją i masz pokój?
Nad tym zastanawiali się dzisiaj gimnazjaliści w ramach przedświątecznego spotkania.

11 kwiecień 2017 W Aktualności

W minioną sobotę w naszej szkole, odbył się powiatowy konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W kategorii gimnazjów wzięło udział  18 osób, czyli sześć drużyn po 3 osoby. Nasze gimnazjum reprezentowali: Klaudyna Handzel, Martyna Kędzior i Piotr Kaleta.

06 kwiecień 2017 W Aktualności

Wczoraj w naszej szkole odbył się konkurs pt. „Jaka to melodia?”, który zorganizowała klasa 1a. Była to imitacja polskiego telewizyjnego show o muzyce. Uczestnicy (wybrani przedstawiciele klas), musieli odgadnąć piosenki oraz ich wykonawców.