SKS

14:10 - 15.45, 15.00-15.45 Sala: gimnastyczna, parter wtorek, środa
Nowe
Prowadzący
Author
Józef Peter
Zajęcia odbywają się we wtorek o godzinie 14.10-15.45 oraz w środę od 15.00 do 15.45. Prowadzone są głównie dla chłopców, ale dziewczęta mile widziane. Zajęcia mają charakter doskonalący umiejętności z dziedziny piłki siatkowej. Uczestniczy w nich średnio ok. 20 osób. Mają na celu przygotowanie uczniów do zawodów międzyszkolnych piłki siatkowej. Dodatkowo w ramach godzin SKS toczą się rozgrywki międzyklasowe o Mistrzostwo Gimnazjum.

Chórek Szkolny

14:10 - 15.45 Sala: 10, parter poniedziałek
Prowadzący
Author
Stanisław Trembla
W naszej szkole działa Chórek Szkolny. Przy różnych nadarzających się okazjach, uczniowie naszego Gimnazjum, korzystając ze swoich możliwości wokalnych, prezentują swoje talenty. Rozpoczęło się od śpiewania kolęd na pierwszym Ekumenicznym Spotkaniu Gimnazjalnym w 2006, tak po prostu. I od tego czasu możliwości i ambicje zdecydowanie rosły.

Kółko redakcyjne Gimzetki

8:00 - 8.45 lub 13.20 Sala: 17, I piętro Poniedziałek
Prowadząca
Author
Beata Wachtarczyk

Gimzetka jest miesięcznikiem Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum. Zawiera informacje na temat aktualnych wydarzeń z życia szkoły oraz publikuje najlepsze prace literackie uczniów. Znajdują się tu również ciekawostki z różnych dziedzin życia, krzyżówki, przepisy kulinarne, konkursy oraz wywiady z nauczycielami.

W skład redakcji wchodzą chętni uczniowie z klas 1-3. Zapraszamy do współpracy!

Kółko teatralne

8.00-8.45 Sala: 8, parter. Poniedziałek
Nowe
Prowadząca
Author
Małgorzata Banot

Spotkania odbywają się w poniedziałki o godzinie 8.00. Gimnazjaliści redagują własne scenariusze, ćwiczą wymowę i ruch sceniczny. Budują scenografię i tworzą stroje. Jak sami przyznają, dzięki tym zajęciom rozwijają swoje talenty, pokonują tremę i stają się bardziej pewni siebie. Zawsze panuje sympatyczna atmosfera, a często jest tak wesoło, że bolą brzuchy od śmiechu. To wspaniały sposób na integrację. Aktualnie pracujemy nad przedstawieniem "Oskar i pani Róża".

Klub Miłośników Języka Polskiego

8:00 - 8.45 Sala: 17, I piętro poniedziałek
Nowe
Prowadząca
Author
Beata Wachtarczyk

Jeśli starasz się pisać poprawnie, jesteś przeciwko ignorowaniu zasad ortografii i interpunkcji – dołącz do naszego grona! Do Klubu Miłośników Języka Polskiego mogą przyłączyć się wszyscy, którzy lubią pisać, czytać, chcą pracować nad poprawnym formułowaniem myśli i wypowiadaniem się oraz pragną poprawić swoje wyniki z języka polskiego i przygotować się do egzaminu. Na spotkaniach przygotujesz się do różnych konkursów, m.in. recytatorskich, ortograficznych, frazeologicznych, literackich, poprawnej polszczyzny i do olimpiady z języka polskiego. Zapraszam na spotkania w poniedziałki o godz. 8.00-8.45 lub 0d 13.20-14.55 (po wcześniejszym uzgodnieniu).